czwartek

Dlaczego wierzę, że mi się uda?

Czy potraficie sobie wyobrazić sytuację, kiedy chcecie pracować dla siebie i rozkręcić własny biznes?
Z pewnością wielu ludzi zastanawiało się nad tym przynajmniej raz w życiu.
Mnie też się zdarzyło.
Po pierwsze, jeśli mamy już pomysł, to na początku potrzebne są pieniądze.
Na materiały, narzędzia, kasę fiskalną, na zus, na lokal, prąd, księgową i nie wiem co jeszcze.
Może na kursy doszkalające? Na samochód? No tak jeszcze reklama by się przydała.
Po drugie, gdy uporamy się z tym, co wyżej, ile czasu będziemy potrzebować na to, by nasz wkład się zwrócił i żebyśmy zaczęli zarabiać. Jak myślicie, pół roku? Rok? W sumie trudno  przewidzieć, bo od wielu czynników zależy, no i od naszej pracy i zaangażowania oczywiście.
Brzmi zachęcająco? Nie dla mnie, bo już przy pierwszym punkcie wymiękłam. Jednak nie jest to niemożliwe, bo zdarzają się ludzie, którzy sobie radzą w małym biznesie, pokonali własne ograniczenia, znaleźli odwagę i siłę, choć jak wiemy, nie jest to łatwe, zwłaszcza w pojedynkę.
A teraz wyobraźcie sobie sytuację, gdy chcecie mieć własny biznes, jesteście gotowi pracować na sukces, ale nie macie na niego pomysłu ani pieniędzy i pojawia się ktoś, kto twierdzi, że ma dla was propozycję i że wam we wszystkim pomoże, a co najlepsze da się go rozkręcić bez własnych pieniędzy.
Do tego będziecie mały zapewnione stosowne szkolenia za darmo, że wszystko jest  oganięte od strony prawnej i nie musisz zatrudniać księgowej. Będziecie mogły się rozwijać, dobrze bawić, pracować w domu i poznacie wiele wspaniałych i pozytywnych osób. Dostaniecie gotowy model pracy i wsparcie i pomoc osób, z którymi będziecie współpracować. A jeśli będziecie wytrwałe po pół roku, osiągniecie namacalny sukces finansowy, a po roku będziecie zarabiać powiedzmy od 3 do 5 tys. zł.  I co lepiej?
Tak to też jest możliwe. Jeśli brzmi trochę za różowo, to powiem wam, że jak w każdym biznesie nie zawsze wszystko idzie gładko, że trzeba uwierzyć we własne siły, co nie dla wszystkich jest łatwe, że trzeba zaufać osobom bardziej doświadczonym, że trzeba będzie się zorganizować i pracować na sukces. Z tym że przez cały czas nie będziecie w tym wszystkim same. Będziecie pracować dla siebie, ale nie same.
 Na koniec coś ważnego, jeśli macie motywację i marzenia, to macie paliwo do działania.


I jak, pisać dalej?
cdn, Pozdrawiam:)

5 komentarzy :

 1. Intrygujesz Gosiu :) Czekamy na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Małgoś trzymam kciuki, obyć mogła liczyć na ludzi wokół siebie i nigdy się na nich nie zawiodła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gotowy model biznesowy, bez wkładu własnego, ze szkoleniami? To mi się mi kojarzy jedynie ze sprzedażą bezpośrednią w modelu piramidy... czyli im więcej ludzi wciągasz, tym więcej zarabiasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powaznie? W piramidzie nie potrzeba wkladu? Niestety, czy raczej stety sa nielegalne.

   Usuń
 4. powodzenia i dużo wiary w siebie :)

  OdpowiedzUsuń