czwartek

Chwile szczęścia. Skrzynia deku w ptaszki.

skrzynia dekupage, ptaki dekupage, ombre, cieniowane farbą
Mieszkam w małym mieszkaniu, mam dziesięcioletni samochód i w ogóle niewiele wszystkiego (o dobra materialne mi chodzi) i jestem szczęśliwa. Jestem szczęśliwa, gdy siedzę z mężem w domu, gdy przytulam psa, gdy chodzę boso po trawie. Jestem szczęśliwa, gdy morski wiatr czesze moje włosy, gdy spaceruję  lesie i wdycham zapach igliwia,  gdy bujam się w hamaku, licząc chmury na niebie. Uśmiecham się sama do siebie, bo wiem coś, czego kiedyś nie wiedziałam. Szczęście nic nie kosztuje i w dużej mierze zależy ode mnie.

A teraz hardcorowo. Jestem szczęśliwa  nawet wówczas gdy opiekuję się leżąca i chorą teściową. Bo mimo trudności i niewygody wiem, jakie to ważne wiem, że jestem pomocna i że jestem dla niej towarzyszem, że przynoszę ulgę w trudnych chwilach. Nie boję się już, że nie dam rady, nie narzekam, tylko zwyczajnie z tym żyję. Los mnie nie pokarał tym trudnym obowiązkiem, tylko wyróżnił. Mam być oparciem i będę. Oparciem, jakie sama bym chciała w takich chwilach otrzymać.
Poszukujcie szczęścia w prostych rzeczach, ono jest obok was, nie przegapcie tego.

Na dziś przygotowałam skrzynię, którą ozdobiłam metodą dekupażu. Wybrałam mój ulubiony motyw ptaszorków. W sumie narobiłam się przy niej, bo malowałam odręcznie gałązki, które niezbyt się  udały, a samą pokrywę lakierowałam chyba sześć razy.malowana skrzynia na skarby, metoda dekupage, motyw roślinny

paproć w deku skrzynce

drewniana skrzynka, malowana skrzynka, ombre, kasetka na drobiazgi z ptaszkami


idealny prezent, skrzynka na drobiazgi hand made


12 komentarzy :

 1. Często patrzymy daleko w poszukiwaniu szczęścia, a ono przecież jest tuż obok... Tak trzymaj: uśmiech, ciepło na sercu i żyje się łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, pozdrawiam ciepło:)

   Usuń
 2. Wszystko prawda <3 A jakie Ty masz zdolności kobieto, te ptaki są cudowne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, cieszę się, że mój wytwór się podoba:)

   Usuń
 3. Gosiu, wzruszający post, ciepło mi się na sercu zrobiło. Dziś rano patrzac na skutki nawałnic dokładnie tak myślałam o małych szczęściach,
  W decu bardzo mi się podoba tło, całość świetnie wygląda.:))

  OdpowiedzUsuń
 4. We often look far in search of happiness, and it is right next door ... hold on: smile, warmth on heart and live more easily

  หนังฝรั่ง

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much. Welcome to my blog :)

   Usuń
 5. Jesteś wspaniałą osobą. Podziwiam i chylę czoła. Życzę Ci wszystkiego dobrego. Dużo zdrowia dla teściowej. Wzruszający tekst. I pouczający. Pozdrawiam serdecznie. Dorota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tak mi się zebrało na mentorski ton:)

   Usuń
 6. Dużo prawdy w poście - za szczęście jesteśmy odpowiedzialni my sami. A to, gdzie je widzimy zależy od naszego światopoglądu i podejścia do codzienności :)

  Wow, jakie śliczne ptaszki, aż samej zapragnęłam coś ozdobić. A gałązki wyszły śliczne, pasują do całości, jakby od początku była to cała kompozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skrzyneczka wyszła Ci przepięknie :). W ogóle nie widać gdzie serwetka, a gdzie malowałaś i to chyba przy dekoupage największy sukces. Brawo :).

  OdpowiedzUsuń