środa, 21 czerwca 2017

Deku skrzyneczka na ...

O dekupażu zapomniałam prawie, nie ma zainteresowania i jakoś się nie składa. Sama  też nie mam na razie potrzeb z nim związanych, ale kto wie...
Moje myśli krążą teraz wokół weganizmu i idei zero waste. Dekupaż raczej zero waste nie jest. Farby w tubach, kleje i lakiery. Nie jakieś wielkie ilości, ale jednak. Dobrze, że skrzynka drewniana.

Niespodziewanie poproszono mnie o zrobienie skrzynki na prezent.  Wybrałam mój ulubiony motyw filiżanki. Jest bardzo wdzięczny, uniwersalny i delikatny, a przy tym nieoklepany. Reszta w odcieniach błękitu. Cieniowanie osiągnięte metodą suchego pędzla.
Do ozdabiania wybrałam herbaciarkę, ponieważ była głębsza niż zwyczajne szkatułki. Deseczki, które dzielą wnętrze, można z łatwością wyjąć, jeśli okażą się niepotrzebne.
Wieko po ozdobieniu czterokrotnie lakierowane, co daje piękne, błyszczące i gładkie wykończenie.

herbaciarka dekupage, skrzyneczka z filiżanką, cieniowana, retro skrzynkaozdobna skrzyneczka na prezent, prezet diy jest zero waste

8 komentarzy :

 1. Nawet postawa "zero waste" ma swoje granice, żadne skrajności nie są dobre. ;) Skrzyneczka wyszła pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna skrzyneczka, a filiżanka na niej wygląda bardzo realistycznie. Moc uścisków przesyłam i serdecznie zapraszam do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękna i cudny motyw filiżanki ;) pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skrzyneczka wyszła bardzo ładnie ! Wybrałaś bardzo ładny motyw. W takiej skrzyneczce możesz przechowywać bizuterię i inne skarby.
  Pozdrawiam ciepło !

  OdpowiedzUsuń
 5. Motyw bardzo mi się spodobał - taki delikatny i subtelny :) EXTRA.
  Na pewno osoba obdarowana będzie zadowolona takiego prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie motyw nieoklepany, bo pierwszy raz widzę coś takiego. Urocza, delikatna, kolorowa. Bardzo ładna skrzyneczka. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna, delikatna i faktycznie niebanalny motyw.

  OdpowiedzUsuń