wtorek, 19 maja 2015

Jak zrobić dekoracyjne i modne obrazki?

      Pełno w necie różnych obrazków, grafik, plakatów, każdy znajdzie coś dla siebie. Problem tylko w tym, że jak coś jest fajne, to zwykle drogie. Jeśli o mnie chodzi, to często podoba mi się motyw, ale gabaryt jest o wiele za duży. Kupiłabym taki plakat i co? Trzeba by, co najmniej antyramę pokaźnych rozmiarów do domu przytaszczyć. A jak mi się znudzi? Dlatego ja takich rzeczy nie kupuję.
Jeśli spodoba mi się jakiś motyw, sama robię sobie taki dekoracyjny obrazek. Drukuję wzór  (mogę tylko czarno-biały), często kilka sztuk. Jeśli na obrazku jest coś w kolorze, to element ten wycinam z jednego wydruku jako szablon i dorabiam z papieru scrapowego w odpowiednim kolorze. Następnie montuję całość na kolejnym wydruku. Czasem wycięty motyw wycinam, naklejam na tekturkę i cienkopisem, podrasowuję obrazek.
Bardzo lubię tworzyć obrazki graficzne z jednakowych figur, wyciętych z różnych papierów. Mogą to być trójkąty, kółka czy coś innego.
Koń wycięty wg szablonu z wydruku i naklejony, jeleń po prostu wycięty i podkolorowany cienkopisem, kółka z dziurkacza ozdobnego.Wszystkie obrazki w potrzebnym rozmiarze. Na drzwiach, które posłużyły mi za galerię: kompozycja własna z trójkątów. Trójkąty mogą być też np. czarne i jeden  w innym kolorze.
Rogacz, wycięty z czarnej tektury i naklejony. Sukienka króliczka wycięta z papieru scrapowego i przyklejona. Króliczek w  całości wycięty i naklejony na czarną tekturkę. Dzięki tym zabiegom obrazki wyglądają naturalnie, a nie jak wydruki.

Przepraszam za słabe zdjęcia. Jakoś mi nie poszło tym razem:(

17 komentarzy :

 1. Bardzo fajne pomysłowe obrazki. A z trójkątów wyszedł prawie patchwork.
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale świetne!!! kompozycja z trójkątami i rogacz wygrywają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pomysły :) Mi również jest szkoda pieniędzy na drogie i duże grafiki. A jeszcze mając świadomość, że samemu można coś tak oryginalnego stworzyć. od razu nasuwa mi się myśl, że te kupne są dla osób mających dwie lewe ręce.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre pomysły :) Podobają mi się najbardziej trójkąty i kółka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł do nowoczesnego wnętrza

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne grafiki tworzysz. Ten z trójkątów u mnie wygrywa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysłowo i dobrze zrobione! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wpadłam tu z grupy na FB i coraz bardziej podoba mi się ta zabawa ;) W końcu przestałam obracać się w swoim światku i... nadziwić się nie mogę ile do tej pory mnie omijało. Zawsze myślałam, że te wszystkie DIY nie dla mnie - a tu proszę, chyba jestem w stanie coś takiego zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie kreatywne ozdabianie przestrzeni wokół sibie, nie jest sztuczne, ani plastikowe tylko bardzo pradziwe. Fajnie jest kupić, ale jeszce fajniej zrobić coś samemu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Odkrywam ostatnio świat rzeczy handmade. Głównie zabawek dla córki, ale jako że wykańczamy dom i wypadałoby go jakoś ozdobić, takie podpowiedzi scrapowe też się przydadzą :) Kiedyś próbowałam takiego true scrapbookingu, ale mi nie podszedł za bardzo, nie sprawiało mi to przyjemności. Za to uwielbiam przerysowywać i kolorować, więc może by stworzyć do przyszłego salonu (w klimatach skandynawskich) takie obrazki?
  A tak swoją drogą pięknie zrobione, szczególnie podoba mi się jeleń :)

  OdpowiedzUsuń
 11. przepraszam, że nie do końca w temacie (same obrazki są super, nie ma więc co komentować), ale chciałam zwrócić uwagę na czcionkę i brak wyjustowania tekstu - trochę obniżają wartość estetyczną bloga, może dało by się coś z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń