poniedziałek, 14 lipca 2014

To ci dopiero historia

Historia nazwy mojego bloga...yyyyy łatwo nie jest, jak zacząć???? Zdecydowałam się przed sekundą na między blogową, zabawę pięciodniową, kto chce może też - zapraszam.
 Pierwsze zadanie dotyczy historii nazwy własnego bloga i tego skąd się ta nazwa wzięła. Dokładniej                 o wszystkim (w ogóle i w szczególe) TUTAJ.

U mnie (niestety) jest inaczej niż wszędzie. Tak jakoś wyszło przy rejestracji w bloggierze. Zielona byłam, naciskałam te klawisze jak małpa, krok po kroku i nie wiedziałam, co z tego wyniknie. Kłopoty były z adresem (nazwą), a jakże, bo wiele było zajętych  i po iluś tam kombinacjach musi być, jak jest. W zasadzie, to jej prawie nie używam, bo google świetnie wyszukuje tytuł bloga "czas oscrapowany" i to on jest moją nazwą.
Historia "Czasu oscrapowanego" jest prosta. W chwili gdy zapragnęłam poprowadzić bloga, wiedziałam, że ma on uporządkować to, co dzieje się w mojej głowie, a dotyczy wspomnień, pomysłów, planów kreatywnych, a wszystko to  naniesione głównie na papier i oprawione w strzępy papieru. Scrap - znaczy strzęp, ochłap, złom. Łapię więc te chwilki i ozłomowuję, oklejam i mam, i bawię się, i uwielbiam to. Od tego czasu niezmiennie, scrapki kojarzą mi się z łapaniem czasu, łapaniem nastroju, łapaniem chwil. Tak więc, jest ten mój czas......oscrapowany, czuję że już zrosłam się tą nazwą:)

9 komentarzy :

 1. łoooo fantastyczny scrap, kocham tę kolorystykę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak podróże (choćby scrapowe), to i ja jestem! Dobra ta Twoja idea z tym uporządkowaniem głowy na blogu, czułam to podobnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. super pomysł:) powodzenia w pisaniu:) No i piękny scrap:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam wcześniej, co oznacza słowo scrap, tym bardziej Twój tytuł podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie trafiać w ramach wyzwania Uli na nieznane scrapowe blogi. Podoba mi się nazwa, świetnie oddaje idee scrapbookingu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przejmuj sie z adresem bbloga tez mam problem, ale nazwa jest rewelacyjna! :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna nazwa :) doskonale oddaje sens papierowej twórczości :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna nazwa i trafnie oddaje czym jest Twoja pasja. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale się cieszę, że przy okazji wyzwania, znów trafiłam na jakiegoś "scrapowego" bloga, inspiracji nigdy dość! :)

  OdpowiedzUsuń